Blog > Komentarze do wpisu

The Passion

The Passion to śmiały serial, który ponownie opowiada ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Scenariusz został napisany przez zdobywcę Nagrody Emmy - Franka Deasy. The Passion będzie emitowany w przeciągu Wielkiego Tygodnia. Pierwszy odcinek stacja BBC ONE pokazała wczoraj. Epizod drugi pojawi się na ekranach już dziś, a trzeci i czwarty odpowiednio w piątek i niedzielę. Pierwsze trzy odcinki zostaną także powtórzone w Wielką Niedzielę zaczynając od godziny 14:30 (czasu brytyjskiego).

W rolach głównych występują:

Joseph Mawle (Jezus), James Nesbitt (Poncjusz Piłat), Paul Nicholls (Judasz), Ben Daniels (Kajfasz), Penelope Wilton (Maria), Denis Lawson (Annasz) oraz David Oyelowo (Józef z Arymatei).

 

Chyba każdy zna tę historię z życia Chrystusa, jednak twórcy przedstawiają ją z trzech punktów widzenia: ze strony autorytetów religijnych, Rzymian oraz Jezusa.

Jak mówi Jane Tranter z BBC, "Pasja jest przykladem zaangażowania BBC, aby dostarczyć widzom ambitną i wyróżniającą się produkcję. "

Producent serialu Nigel Stafford-Clark (Bleak House) mówi, że Pasja fascynującym udramatycznieniem nie tylko najbardziej znanej, ale jednocześniej najwspanialszej historii kiedykolwiek opowiedzianej. Jest ona zarówno prawdziwa jak i prosta. Widz odczuje, że słyszy ją po raz pierwszy, przedstawioną w intrygujący sposób.

Żródło, oraz strona oficjalna:

http://www.bbc.co.uk/religion/programmes/thepassion/ 

poniedziałek, 17 marca 2008, patoriku
The Passion

Polecane wpisy

  • BBC One stawia na Jeda Mercurio

    Stacja BBC One zamówiła nowy serial - " Bodyguard ". Produkcja ma liczyć sześć odcinków i opowie o pracy specjalnej jednostki londyńskiej policji - Royalty and

  • Paranoid - nowy serial stacji ITV

    Stacja ITV na jesienną ramówkę przygotowała 8-odcinkowy serial pt. " Paranoid ". Produkcja skupi się na śledztwie w sprawie śmierci lekarki. Zamordowano ją na

  • Konkurs - "Ojciec Brown"

    Lato w pełni, więc na plaży polecamy zrelaksować się czytając książkę. Np. zbiór opowiadań G.K. Chestertona "Ojciec Brown. Detektyw w sutannie", który możecie w

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Twoja wyszukiwarka