Blog > Komentarze do wpisu

Extras - Statyści

Serial opowiada o statystach, którzy pracują na planie filmowym lub w teatrze. Głównym bohaterem jest Andy, który nigdy nie otrzymał roli, w której wypowiada choćby jedno słowo. Jednak wierzy w swoje możliwości jako prawdziwego aktora. Zdetrminowany, by stworzyć sitcom, Andy pisze scenariusz do pierwszego odcinka. Jego menedżer nie chce czytać skryptu. Jednakże robi to Patrick Stewart, który pod koniec pierwszego sezonu przekazuje scenariusz do BBC. W drugim sezonie, BBC decyduje się sfilmować odcinek pilotowy, a Andy zostaje zmuszony do noszenia śmiesznego stroju w postaci peruki kręconych włosów i wielkich czerwonych okularów. Mimo, że Andy traci kontrolę nad produkcją swojego serialu, kontynuuje pisanie scenariusza i granie we własnym show, gdyż jedynym innym wyjściem jest powrót do roli statysty. W między czasie, bohater poznaje ryzyko związane z byciem sławną osobistością, kiedy to drobne nieporozumienia prowadzą do narodowego skandalu.

Serial utrzymuje bardzo humorystyczny klimat. W każdym odcinku pojawia się jakaś słynna osobistość wielkiego ekranu np. Ben Stiller, Ross Kemp, Samuel L. Jackson, Robert De Niro. Produkcja ta wygrała wiele nagród takich jak BAFTA, Ammy oraz Złoty Glob.

Całość liczy 12 odcinków w dwóch seriach po 6 epizodów w każdej, oraz odcinek specjalny. Serial był emitowany przez BBC w latach 2005 - 2006. Odcinek specjalny pojawił się w 2007 roku.

Statystów można było oglądać w Polsce na kanale BBC Entertainment.

OCENA NA IMDB.COM: 9,0/10

OCENA NA FILMWEB.PL: 8,3/10

środa, 23 kwietnia 2008, patoriku
Extras - Statyści BAFTA Extras Ricky Gervais Stephen Merchant

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Twoja wyszukiwarka