Blog > Komentarze do wpisu

Criminal Justice - nowy serial BBC

Wystarczyła jedna szalona noc i życie Bena Coultera zmieniło się na zawsze. Przed wyjściem do miasta spogląda w lusterko i będzie to ostatni raz, kiedy będzie w stanie rozpoznać osobę w odbiciu.

Ben nie ma jeszcze pojęcia, że spotkanie z seksowną dziewczyną rozerwie jego życie na strzępy. W ciągu doby zostanie oskarżony o morderstwo. Na jego niekorzyść, nie jest w stanie przypomnieć sobie, co stało się poprzedniej nocy.

Kolejne wydarzenia, to szalona jazda poprzez sądownictwo karne w ciągu pięciu odcinków. Prawda wcale nie jest najważniejsza, a liczy się to, by grać w tę grę, aby nie spać na samo dno.

Nikt nie chce słuchać wersji wydarzeń Bena. Skomplikowana gra w kotka i myszkę rozpoczyna się, kiedy tylko bohater zostaje aresztowany. Jego rodzice nie wiedzą do kogo mają zwrócić się o pomoc, a dodatkowo wątpią, czy przypadkiem ich syn nie jest mordercą.

Świat Bena staje się labiryntem męczących lokacji: komisariat, więzienie i sala rozpraw. Po wyjściu z autobusu więziennego, Ben musi nauczyć się jak przetrwać w nowym środowisku.

Zagubiony w tym obcym świecie, Ben nie wie, gdzie sprawy się zaczynają, a gdzie kończą i kto tak naprawdę rządzi.

 

W roli głównej zobaczymy Bena Whishawa znanego z roli ekscentrycznego mordercy w filmie Pachnidło. Na ekranie pojawi się także David Harewood, który grał u boku Leo DiCaprio w Krwawym Diamencie.

W pozostałych rolach: Pete Postlethwaite (In The Name Of The Father, Brassed Off), Bill Paterson (Sea Of Souls), Con O'Neill (Learners) and Lindsay Duncan (Longford, Perfect Strangers).

Autorem scenariusza jest Peter Moffat.

Emisja serialu rozpocznie się w poniedziałek 30 czerwca o godzinie 21:00 (czasu brytyjskiego).

 

ZWIASTUN:

 

 

 

poniedziałek, 23 czerwca 2008, patoriku
Criminal Justice - nowy serial BBC kryminał Criminal Justice dramat bbc

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Twoja wyszukiwarka