Blog > Komentarze do wpisu

Uczta dla widza cz.2 - powroty, te małe i te duże

Tak jak obiecałem, zamieszczam drugą część "Uczty dla widza". W poniższym zestawieniu przedstawiam tytuły, które wracają z kolejną serią odcinków. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzedniego systemu prezentacji, produkcje wyszczególnione zostały alfabetycznie - tak chyba łatwiej będzie znaleźć serial, na który się czeka.


(źródło: itv.co.uk)

Above Suspicion - seria druga posiada jeszcze podtytuł The Red Dahlia. Zdaje się, że informuję zbyt późno o tej produkcji - emisja już się zakończyła. Niemniej jednak, ten mini-serial pojawił się w sezonie zimowym a w dodatku należy do małej grupy reprezentującej "nie BBC". Nie żebym narzekał na tą telewizję, ale nieco odmiany od ITV zawsze się przyda.

Podkomisarz Anna Travis musi zmierzyć się z najtrudniejszą sprawą w swojej karierze. Kiedy nad brzegiem Tamizy zostaje odkryte zmasakrowane ciało młodej kobiety, zbrodnia ta wydaje się być inspirowana słynnymi mordami Red Dahlia z Los Angeles w latach 40-tych XX stulecia.

Gdzie? ITV1

Kiedy? emisja zakończona (na antenie między 4 a 6 stycznia br.)

 

Ashes to Ashes - serial, który zdecydowanie będzie miał wielki powrót. Takie przynajmniej t są oczekiwania widzów. Z racji, że twórcy nigdy nas nie zawiedli, liczymy nie tylko na wielki, ale i wstrząsający powrót. Nie ma co się rozpisywać - kto ogląda ten pewnie czeka, kto nie widział może zapozanać się z tematyką TUTAJ.

Gdzie? BBC One

Kiedy? jakoś wiosną - brak szczegółów, plotki mówią, że w okolicach kwietnia


(źródło: funpop.com)

Being Human - druga seria poczynań przewrotnych postaci (na zdjęciu powyżej od lewej): wilkołaka, ducha i wampira. Ostatnio wspominałem o tym TUTAJ.

Gdzie? BBC Three

Kiedy? Niedziela, godz. 21:00

 


(źródło: bbc.co.uk)

Coming of Age - seria druga. Nie wspominałem wcześniej o tym sitcomie na blogu, ale skoro pojawiły się kolejne odcinki, to już go tutaj wymienię - przecież miało być dokładnie jako rekompensata za długą nieobecność.

Komedia o młodzieży i dla młodzieży szczerze ukazująca skandaliczny świat nastolatków z Abingdon wkraczających w dorosłość.

ZAPOWIEDŹ:


Gdzie? BBC Three

Kiedy? Wtorek, 22:30

 


(źródło: mirror.co.uk)

Doctor Who -kolejny wielki tytuł, na który wyczekują rzesze międzygalaktycznych fanów. O nowym wcieleniu doktora i sezonie piątym pisałem TUTAJ.

Gdzie? BBC One

Kiedy? Wiosna 2010

 


(źródło: bbc.co.uk)

Hustle - mistrzowie przekrętu po raz szósty. Mickey i jego ekipa kanciarzy pracują nad kolejnymi, wyrafinowanymi oszustwami. O tym tytule także wspominałem niedawno TUTAJ.

Gdzie? BBC One

Kiedy? Wtorek, 21:00

 


(źródło: itv.co.uk)

Law & Order UK - drugi sezon brytyjskiej wersji popularnego w Stanach formatu. O serialu pisałem wcześniej TUTAJ.

ZAPOWIEDŹ:

Gdzie? ITV1

Kiedy? Poniedziałek, 21:00

 


(smallscreenscoop.com)

 

Secret Diary of a Call Girl - jak już powiedziałem w poprzedniej notce - im więcej Billie Piper tym lepiej. Tym razem aktorka po raz trzeci wcieli się w fenomenalną uwodzicielkę Belle. Mnóstwo scen przesiąkniętych erotyzmem oraz zgrabna narracja sprawiają, że serial podoba się także tej bardziej konserwatywnej części widzów.

ZAPOWIEDŹI:

Gdzie? ITV2

Kiedy? Czwartek 28 stycznia, godz. 22:00

 


(źródło: e4.com)

Skins - gdyby notka była pisana przez Carslberg, to brzmiałaby zapewne następująco - prawdopodobnie najbardziej oczekiwany serial brytyjski tego roku. No cóż, Carslberg jednak nie ma wpływu na treść tego zestawienia, dlatego wyrażę swoją opinią - zdecydowanie najbardziej oczekiwany serial brytyjski tego roku! Zdumiewająca produkcja o rozwydrzonych nastolatkach, które mają znacznie więcej problemów w swoim życiu niż niejeden dorosły. Sezon trzeci wprowadził nowe postaci, których dalsze losy zobaczymy w sezonie czwartym.

Więcej o powrocie tej produkcji TUTAJ.

Gdzie? E4

Kiedy? czwartek, 28 stycznia, godz. 22:00


(źródło: bbc.co.uk)

Survivors - znów się powtarzam, ale gdyby ktoś przegapił, to ma szansę jeszcze nadrobić zaległości. BBC One emituje wiele powtórek, a serial dostępny jest także na stronie tej stacji. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Gdzie? BBC One

Kiedy? Wtorek, godz. 21:00

 


(źródło: bbc.co.uk)

Wallander - druga seria zakończyła się w poprzednią niedzielę tj. 17.01.2010. O kolejnych zawiłych sprawach komisarza Kurta Wallandera pisałem TUTAJ.

Gdzie? BBC One

Kiedy? emisja zakończona (niedziela, 21:00)

 

Mam nadzieję, że jakoś wywiązałem się z obietnicy i uzupełniłem serialowe braki na blogu. Tak z czystej ciekawości chciałbym sprawdzić na jaki serial czekacie/czekaliście najbardziej. Zapraszam do głosowania!


środa, 20 stycznia 2010, patoriku
Uczta dla widza cz.2 - powroty, te małe i te duże

Polecane wpisy

  • BBC One stawia na Jeda Mercurio

    Stacja BBC One zamówiła nowy serial - " Bodyguard ". Produkcja ma liczyć sześć odcinków i opowie o pracy specjalnej jednostki londyńskiej policji - Royalty and

  • Paranoid - nowy serial stacji ITV

    Stacja ITV na jesienną ramówkę przygotowała 8-odcinkowy serial pt. " Paranoid ". Produkcja skupi się na śledztwie w sprawie śmierci lekarki. Zamordowano ją na

  • Konkurs - "Ojciec Brown"

    Lato w pełni, więc na plaży polecamy zrelaksować się czytając książkę. Np. zbiór opowiadań G.K. Chestertona "Ojciec Brown. Detektyw w sutannie", który możecie w

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/01/20 22:43:53
Wallandera odnalazłam tylko dlatego, że zasadziłam się oglądać na BBC Lark Rise to Candleford (sezon 3 dramatu kostiumowego, o której to premierze nie wspominasz, a wśród miłośników tego gatunku to prawdziwa gratka). Zaraz po odcinku pierwszym nadawali drugi Wallandera. Szkoda, że przegapiłam pierwszy
-
2010/01/20 22:56:53
Tak, wiem, że Lark Rise... ma już 3 sezon i wiem także, że powinienem o nim wspomnieć. Powinienem napisać także o wielu innych tytuałach, ale jak to mówi Łona "nie można mieć wszystkiego drogi panie" - a w tym przypadku "droga pani". Może uda mi się to zrobić przy następnej okazji, albo następnej, albo jeszcze następnej.
-
Gość: tropiciel, *.rzeszow.vectranet.pl
2010/01/22 18:57:07
Wiadomo czy jest planowana druga seria Apparitions?
-
2010/01/22 20:01:14
brak jakichkolwiek informacji na temat drugiej serii Apparitions
Twoja wyszukiwarka