Blog > Komentarze do wpisu

Istny wysyp seriali brytyjskich w polskiej TV

Przeczytaliście tytuł? Zachęcił Was do dalszego czytania? Świetnie. Zapraszam do dalszej lektury, w której znajdziecie informacje o pięciu ciekawych tytułach jakie oferuje polska wersja BBC HD.

Od jakiegoś już czasu dostaję na maila informacje prasowe od grupy BBC. Czasem sam dowiaduję się czegoś interesującego. Jak pewnie co niektórzy zauważyli, wpisów na blogu coraz mniej, bo i czasu wolnego jak na lekarstwo. Dziś wysłużę się informacją prasową, którą dostałem w zeszłym tygodniu. Nie, żebym był leniwy, ale po coś te pressbooki piszą, a żaden autor nie lubi jak się go nie czyta. Nawet kiedy jest nim Gal Anonim.

 

Hotel Babylon, seria 1, 2 i 3

Hotel, w którym nie potrzeba rezerwacji

Od poniedziałku do piątku, godz. 22.30 i 23.25, od 11 października

Seria 1 (HD, 8 odcinków, 50 minut)

Świat pięciogwiazdkowych, luksusowych hoteli wydaje się niezwykle kuszący. W tym świecie pieniądze służą wyłącznie zaspokajaniu życzeń gości. W serialu Hotel Babylon poznajemy od podszewki prawdziwe życie ukryte pod żyrandolami i uśmiechem personelu. Widzowie będą też mogli przyjrzeć się bliżej tajemniczej obsłudze – od dyskretnego dozorcy po pewnych siebie menadżerów baru. Hotel Babylon, którego akcja dzieje się w ekskluzywnym hotelu w Londynie, daje niepowtarzalną szansę, aby przenieść się do świata hedonizmu i przesady, w którym przez jedną noc każdy może być kim chce. W inspirowanym powieścią Imogen Edwards-Jones serialu zobaczymy całą plejadę młodych, utalentowanych aktorów.

Seria 2 (HD, 8 odcinków, 50 minut)

 

Tamzin Outhwaite i Max Beesley powracają w drugiej serii intrygującego serialu. Ambitna menadżerka hotelu Rebecca jest pochłonięta pracą. Haruje ciężej niż kiedykolwiek wcześniej, a na dodatek w międzyczasie rozwodzi się z mężem i przestaje widywać swoje dzieci. Zaczyna romansować w pracy. Czy Rebecca zastosuje się do wytycznych, które sama przekazuje swoim podwładnym?   Cierpliwość Charlie’go, zastępcy menadżerki jest wystawiona na wielką próbę. Kiedy dotykają go rodzinne kłopoty, naraża się i ryzykuje karą pozbawienia wolności. Wśród gwiazd, które pojawią się w drugiej serii są m.in.: Chris Moyles, David Walliams, Jerry Hall i Kelly Brook.

Seria 3 (HD, 8 odcinków, 50 minut)

Załoga hotelu robi co może, aby spełnić oczekiwania efektownych i przewrażliwionych na swoim punkcie gości – od uroczystości wręczenia nagród po pokazy mody. W tej serii widzowie poznają nowego menadżera Charlie’go i specjalistkę ds. public relations – Emily, przedstawicielkę angielskiej arystokracji. Czy Charlie i cały zespół gorąco powitają Emily? Zwłaszcza, że ona w tajemnicy miała już okazję poznać ich metody pracy… Emily udaje się zorganizować najważniejsze wydarzenie tego roku – ślub córki multimilionera. Czy mimo sukcesu hotel i jego personel przetrwają, kiedy na jaw wyjdą wyniki inspekcji?

Produkcja Carnival Films dla BBC


Asystentki (Personal Affairs), seria 1 (HD, 6 odcinków, 50 minut)

Premiera na kanale BBC HD: od poniedziałku do piątku, godz. 22.30 i 23.25, od 10 listopada

Witajcie w świecie, w którym pieniądze decydują o wszystkim, a sekrety wypełniają codzienność. Asystentki to wyjątkowa komedia pełna dowcipu, i ekscytującej fabuły. Akcja serialu rozgrywa się w banku Hartmann Payne i skupia się na grupie błyskotliwych, seksownych, zabawnych i trochę  zakłopotanych asystentek. Do ich obowiązków należy nie tylko organizacja spotkań i robienie kawy. Grace Darling jest doskonałą asystentką, w której kocha się szef. Lucy jest sfrustrowana tym, że zarabia miliony dla klientów swojego przełożonego, ale to nie ona zbiera laury. Sekrety i namiętności przenikają się na korytarzach Hartmann Payne i tylko kwestią czasu jest kiedy w końcu wyjdą na jaw…

Produkcja 2AM TV dla BBC


Tajniacy: Kod 9 (Spooks: Code 9), seria 1 (HD, 6 odcinków, 50 minut)

Premiera na kanale BBC HD: od poniedziałku do piątku, godz. 22.30 i 23.20, od 15 listopada

 

Jaka jest cena wolności?

 

Twórcy Tajniaków zapraszają na serial opowiadający o losach młodych agentów MI5 Usiłują oni przywrócić do normalności życie w Londynie, który stał się obiektem wstrząsającego ataku terrorystycznego. Wielka Brytania w 2013 roku jest jednym z najbardziej kontrolowanych krajów, a technika zagraża prywatności obywateli. Społeczeństwo czuje się obserwowane przez cały czas. Z pomocą przychodzą nowe służby specjalne MI5, które mają za zadanie przywrócić poczucie wolności i prywatności. Są pełni nadziei i walczą o wolność dla wszystkich. Ale działać trzeba w ukryciu, licząc się z tym, że wokół jest coraz więcej skorumpowanych agentów. No i panuje zaciekła konkurencja. Sytuacja wymaga zupełnie nowego rodzaju bohaterstwa. Pytanie – komu młodzi agencji mogą ufać?

Produkcja Kudos Film & Television dla BBC

 

Z Lark Rise do Candleford, seria 1 (HD, 10 odcinków, 50 minut)

Od poniedziałku do piątku, godz. 22.30 i 23.20, od 1 listopada

Dorastanie w złotych czasach

Z Lark Rise do Candleford to adaptacja powieści romantycznej autorstwa Flory Thompson, która zabiera widzów w sentymentalną podróż w czasie na wieś w odległy zakątek Anglii. Akcja dzieje się w malowniczej okolicy Oxfordshire w latach 80. XIX wieku. Obserwujemy świat oczami młodej Laury i poznajemy relacje pomiędzy różnymi społecznościami w małej, staroświeckiej wiosce Lark Rise i sąsiadującym z nią nowoczesnym mieście Candleford. Mieszkańcy tych miejscowości przeżywają radonse i smutne chwile, ale niedługo spotka ich coś nowego. Również Laurę czeka duża zmiana… Zostaje zatrudniona na poczcie w Candleford, prowadzonej przez Dorcasa, i zaczyna etap dojrzałości w swoim życiu. Będzie musiała dokonać pewnych wyborów, aby znaleźć własną drogę do kobiecości.

Produkcja BBC

 

Torchwood, seria 1 (HD, 13 odcinków, 50 minut)

Od poniedziałku do piątku, godz. 22.30 i 23.20, od 2 grudnia

Policja wszechświata

 

Niezależnie od rządu. Niezależnie od policji. Poza regułami Narodów Zjednoczonych. Torchwood to serial o przygodach zespołu śledczych pod przewodnictwem tajemniczego Kapitana Jacka Harnessa. Akcja rozgrywa się współcześnie w Wielkiej Brytanii. Zespół korzysta z technologii Obcych aby rozwiązywać przestępcze zagadki, dotyczące zarówno ludzi jak i kosmitów. Każdy z członków Torchwood jest młody - ma poniżej 35 lat. Niektórzy twierdzą, że to dlatego, żeby mogli korzystać z nowych technologii, inni – by umrzeć młodo…

 

wtorek, 02 listopada 2010, patoriku
Istny wysyp seriali brytyjskich w polskiej TV Tajniacy Torchwood Lark Rise to Candleford Spooks Hotel Babylon Personal Affairs

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Twoja wyszukiwarka