Blog > Komentarze do wpisu

Bardzo dobre seriale za grosze i pizza do tego

Kilka dni temu wyszedłem z domu niby po pizzę. Wchodzę do supermarketu, biorę to, co miałem zabrać i odruchowo udaję się do działu z "rozrywką" (piszę w cudzysłowie, bo dział filmy, seriale, muzyka i książki to dla wielu Brytyjczyków zbędny dodatek do rozrywki jaką jest sam market z jedzeniem). Po zobaczeniu cen, po prostu nie mogłem się opanować. Najpierw podejrzliwie sprawdzałem, czy pudełka zawierają całe sezony, a nie tak jak w przypadku niektórych tytułów, za kilka funciaków można kupić aż odcinek pilotażowy serialu. W tym przypadku, na szczęście, były to pełne serie.

W ten oto sposób, wydając jedynie 15 funtów za całość (każdy za piątaka) zapewniłem sobie wiele godzin rozrywki, a pizza też się przydała.

Pewnie ktoś zapyta po co ten wpis? Nikogo przecież nie interesują moje zakupy. Racja, ale zastanawiam się, czy takie coś jest możliwe w Polsce. Czy można u nas kupić trzy bardzo dobre, nowe, zapakowane w folię, seriale za porównywalną cenę?Albo inaczej. Czy można w Polsce kupić trzy bardzo dobre, nowe seriale za cztery godziny pracy za minimalną stawkę krajową?

Do kolekcji dorzuciłem:

 

An Idiot Abroad - Idiota za granicą

 

Ricky Gervais nazywa to najdroższym żartem jaki udało mu się komuś zrobić. Ricky i Stephen Merchant postanawiają wysłać swojego dobrego kolegę Karla Pinkingtona na podróż dookoła świata. Uważają go za ograniczonego kretyna, który nie ma pojęcia o świecie poza jego miastem. Chcąc zrobić mu na złość targają go po różnych krajach i zapewniają dość nietypowe przygody. Karl jest porywany, trenowany do walki z terrorystami, szkoli się w klasztorze Shaolin, wędruje na wielbłądach, nocuje w jaskiniach. Serial ma formę dokumentu podróżniczego z głupimi komentarzami Karla, który bez przerwy narzeka, wścieka się na wszystko, co go spotyka i bardzo rzadko zauważa walory turystyczne swojej wyprawy. Zdarzają mu się czasem głębsze przemyślenia, ale zaraz gdy je usłyszymy, Karl zwala z nóg kolejnym idiotycznym i zarazem zabawnym tekstem. An Idiot Abroad to solidna dawka śmiechu od Gervaisa i Merchanta.

Sezon drugi już 23 września na Sky 1.

 

 

Tinker, Tailor, Soldier, Spy (Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg)

 

 

Siedmioczęściowy serial BBC nakręcony na podstawie książki Johna le Carre o tym samym tytule. Głównym bohaterem produkcji jest George Smiley, który musi przerwać spokojne życie na emeryturze gdyż zostaje ponownie wezwany przez brytyjskie tajne służby, kiedy pojawia się poważne podejrzenie, że w szeregach agentów znajduje się rosyjski szpieg. 

Serial odznaczył się w historii telewizji przez świetną obsadę (w roli głównej Alec Guiness znany z pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen, gdzie pojawił się jako Obi Wan Kenobi)  jak i przez czołówkę otwierającą każdy odcinek:Dzięki popularności serialu zekranizowano także jego kontynuację i także na podstawie powieści Johna le Carre - Smiley's People (Ludzie Smileya)

W tym miesiącu do kin wchodzi filmowa wersja powieści. W rolach głównych wystąpią Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Mark Strong i Benedict Cumberbatch.

 

 

Shameless

Serial, o którym dużo czytałem, wiele osób go polecało, a ja jakoś nie miałem okazji, żeby go obejrzeć. 

Na obskurnym osiedlu w Manchesterze mieszka nieco zaburzeniowa rodzinka Gallagherów. Matka uciekła do kochanka a ojciec, Frank, został z szóstką dzieci tylko po to by dawać w kanał co dnia. Głową rodziny jest najstarsza z sióstr - Fiona, która próbuje zastąpić rodziców pozostałej części rodzeństwa.

Seria jest ironicznym spojrzeniem na brytyjski margines społeczny i klasę robotniczą. Produkcja zyskała ogromną popularność wśród widzów jak i uznanie krytyków. Do tej pory powstało osiem sezonów, ten ostatni jeszcze jest emitowany na Channel 4. Serial doczekał się amerykańskiego remake'u i zielonego światła na dziewiątą serię. 

 

sobota, 10 września 2011, patoriku
Bardzo dobre seriale za grosze i pizza do tego Tinker Tailor Soldier Spy An Idiot Abroad Ricky Gervais shameless Idiota za granicą Druciarz krawiec żołnierz szpieg

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/09/10 15:45:01
Mi się takie coś zdarzyło tylko raz ale też nie tak drastycznie. Kiedyś wchodząc do supermarketu zawędrowałam do działu DVD który właśnie likwidowano. Wszystko po 4 zł. Nie mniej zazdroszczę.
-
2011/09/10 20:58:47
No, pewnie tak łatwo by w Polsce nie było... Z drugiej strony jeśli brać pod uwagę tanie "nowości" jak "Tinker, tailor..." (1979, nie?), to ja "Noce i dnie" w wersji serialowej 4 płyty (1976, zdaje się) kupiłam przecenione z 40 do 20 zł.
A że ceny w GB są lepiej dostosowane do płac niż w PL, to raczej (niestety) oczywiste.

A swoją drogą oryginalnej płyty z "Tinker, tailor..." bardzo zazdroszczę. :)
Teraz poluj na "Ludzi Smayley'a"...
-
2011/09/11 00:34:59
@Ysabell, pisząc "nowe" miałem na myśli, że to nie są używki. Co do cen, to mnie zastanawia, a czasem nawet przeraża, jak to jest, że nawet za te 15 funtów, które dałem w UK, to po przeliczeniu na złotówki nie znajdzie się trzech polskich seriali na DVD za taką kwotę. A może się mylę, jeśli tak, to niech ktoś skompletuje taki zestaw i się pochwali.
-
2011/09/12 09:39:25
Ha! Można. Niedawno w dużym hipermarkecie natknąłem się na pierwsze sezony "Heroes", "30 Rock", "Twarzą w Twarz" i jeszcze jednego tytułu, za 13 zł. Pudełka oryginalne, ładnie zapakowane, no i względne nowości wydawnicze. Do tego w tym samym sklepie zakupiłem sobie debiut Aronofsky'ego - "Pi" za "piątaka". Także oferta pierwsza klasa trzeba przyznać. :)

Na stronę wpadłem przypadkiem, ale może będę zaglądać? Uwielbiam seriale amerykańskie, może czas dowiedzieć się czegoś więcej o brytyjskich? :)
Pozdrawiam! :)
-
2011/09/12 12:15:43
@kaczy_mike

Heroes za 13 zł chętnie bym łyknął :P
-
2011/09/12 21:39:04
To, gdyby co - dostępne w Realu. ;)
Twoja wyszukiwarka