Blog > Komentarze do wpisu

Sporo ciekawych seriali brytyjskich w Polsce

 

Wspominałem już kilka razy, że regularnie dostaję informacje z polskiego biura prasowego kanałów BBC. Niedawno pani Magda wysłała mi nowości programowe na styczeń 2012. Bez większej ochoty przejrzałem ową listę i ku mojemu zdziwieniu są na niej same wyśmienite tytuły! 

 

 

Siły pierwotne

Seria 4 - Od piątku 6 stycznia o 23.00

 

Serial, który zdobył mnóstwo nagród powraca. Od traumatycznego finału poprzedniej serii minął rok. Zespół naukowców staje przed nowymi wyzwaniami, ma nowego szefa, nowych rekrutów, nową bazę i nowe monstra, z którymi przyjdzie mu walczyć.

 

Text Box: ? Impossible Pictures LtdPo śmierci Johnsona i zniknięciu trzech kluczowych postaci – Danny’ego, Connora i Abby – rząd stracił wiarę w to, że Lester jest w stanie samodzielnie kierować poczynaniami naukowców. Bazą kieruje teraz spółka: przedstawiciele rządu i przedsiębiorczy naukowiec Philip Burton. Ale kto tak naprawdę jest u sterów?

 

W miejsce zaginionych zatrudniona zostaje nowa ekipa. Jej lider, Matt, to były żołnierz, a przy tym etolog, który znakomicie rozumie zwierzęta. Jego pochodzenie otacza jednak tajemnica... Jess wspiera ekipę z centrum dowodzenia bazy. Becker zaś odchodzi z wojska i pracuje teraz jako najemnik w szeregach organizacji Philipa.

 

Tymczasem Connor i Abby od roku tkwią w erze kredy. Zbliżyli się bardzo do siebie – są teraz parą. Przez długi czas nie wiadomo, co dzieje się z Dannym, a gdy wreszcie wraca on do pozostałych, przynosi wieści o Helen Cutter... wieści, które poważnie wszystkimi wstrząsną.

Zwroty akcji i wspaniałe efekty specjalne sprawiają, że ta seria Sił pierwotnych jest jeszcze lepsza od poprzednich!

 

Prasa o serialu:

 

“W świecie idealnym nie skończyłby się... nigdy” – Observer


 

Doktor Who

Seria 6 - Od piątku 6 stycznia o 22.00

Doktor powraca, a wraz z nim Amy i Rory, którzy właśnie wzięli ślub. Razem stawią czoła potworom, kosmitom i przygodom w czasie i przestrzeni.

 

Znajdą się w Ameryce lat 60., będą walczyć z inwazją, o której świat zapomniał, a także znajdą się na okręcie pirackim z roku 1696 i rozwiążą zagadkę Syreny. We wszechświecie, który oscyluje na granicy rzeczywistości, Doktor spotka starego przyjaciela o nowej twarzy, zaś po solarnym tsunami TARDIS zacznie spadać w stronę pewnej ziemskiej fabryki. Doktor będzie też walczyć z czasem, starając się nie dopuścić do wybuchu wojny domowej.

 

Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i wspaniałych przygód – oto Doktor Who w najlepszym wydaniu.

 

Prasa o serialu:

 

“Smith znakomicie sprawdza się jako Doktor, potrafi być równie sympatyczny, co zwariowany czy poważny. Doskonały jest też Darvill jako Rory, w równym stopniu napuszony, co pełen uczuć.” – Daily Telegraph

 

“Znakomite i pełne napięcia! Niczym połączenie kolejki górskiej, tunelu duchów i sali luster.” -  Times

 

“Nasz ukochany serial coraz wyraźniej pretenduje do miana “brytyjskiej Buffy” – a trudno o większą pochwałę.” – Independent


 

Życie po życiu

Seria 1 - Od piątku 6 stycznia o 21.00

 

Poruszający dramat psychologiczny, w którym zmarli odpowiadają na pytania dręczące żywych.

 

Robert Bridge (Andrew Lincoln) wykłada psychologię. Jest w żałobie po śmierci syna, Josha, który trzy lata wcześniej zginął w wypadku samochodowym. Ponieważ Robert specjalizuje się w badaniach nad osobami, które uważają się za media, zostaje zaproszony do wzięcia udziału w seansie spirytystycznym. Tu poznaje Alison Mundy (Lesley Sharp).

 

Ostrożna i nieufna, Alison jest zupełnie inna niż fałszywe "media", które do tej pory badał sceptyczny naukowiec. Już jako dziecko widywała duchy, zaś po przeżyciu ciężkiego wypadku zupełnie pogrążyła się w ich świecie. Gdy mija kogoś na ulicy, nie jest pewna, czy ma do czynienia z osobą żyjącą czy zmarłą. Gdy leży nocą w łóżku, nie może uciec od głosów, które ją nawołują.

 

Alison czuje, że musi pomagać otaczającym ją ludziom. Stara się ratować uczucia, zerwane przez śmierć. Jeden ze studentów Roberta ostro reaguje na to, co Alison mówi, więc psycholog zaczyna ją obserwować. Zamierza pisać o niej i o ludziach, którym Alison pomaga.

 

I wszystko szłoby gładko, gdyby nie to, że Alison ujawnia, iż jest w kontakcie ze zmarłym synkiem Roberta…

 

Prasa o serialu:

 

“…przerażający, ale nie przesadnie krwawy, z poważną miną prezentujący fabułę rodem ze starych, dobrych “opowieści z dreszczykiem”. W dodatku grany przez aktorów, których zawsze znakomicie się ogląda.” – Guardian

 

“… wyśmienity” – Sydney Morning Herald

  

Luther
Seria 1 - Od niedzieli 22 stycznia o 22.00

Luther to błyskotliwy detektyw, który sam zna dobrze ponure zakamarki ludzkiej duszy. Nie waha się iść tam, gdzie wielu bałoby się choćby spojrzeć – umie przewidzieć posunięcia psychopatówi morderców. 

Może dlatego, że sam porusza się czasem na granicy mroku…

 

Luther to porywający, inteligentny thriller psychologiczny, którego głównym bohaterem jest znakomity, choć impulsywny detektyw. Praca jest dla Luthera powołaniem, nie nudnym obowiązkiem. I może dlatego kieruje się on własnym poczuciem tego, co jest moralne, a co nie. Wiadomo przecież, że kodeks karny nie zawsze się sprawdza.

 

Luther staje do kolejnych pojedynków – czasem jest łowcą, czasem zdaje się być ofiarą… Jeśli trzeba, umie się uciec do przemocy, ale potrafi też współczuć. Odkrywa swą bezbronność, to znów zachwyca błyskotliwym, chłodnym umysłem. Dowiadujemy się, czemu zostawiła go żona, i czemu jego współpracownicy patrzą na niego z podziwem – ale czasem i z obawą.

 

Luther ma niezłomne przekonania, jest pełen pasji – i choć budzi podziw, nie sposób nie pomyśleć, że ma skłonności do autodestrukcji. Jego powiernicą zostaje Alice, piękna wielokrotna zabójczyni, która ciągle mu umyka. Oboje toczą ze sobą intelektualny pojedynek, ale są też coraz bardziej pełni wzajemnego podziwu...

 

Stawka rośnie, zaś samotny Luther staje przed wielką pokusą. Czy jego własne demony nie okażą się równie niebezpieczne, jak zbrodniarze, których ściga?

 

Idris Elba jako Luther

Ruth Wilson jako Alice Morgan

Steven Mackintosh jako Ian Reed

Indira Varma jako Zoe Luther

Paul McGann jako Mark North

 

Prasa o serialu:

 

“Pełen napięcia, odważny, znakomicie filmowany i zagrany z pełnym przekonaniem. Wspaniała rozrywka.” Times

 

 

 

 

Tekst w całości pochodzi z informacji prasowych.

piątek, 23 grudnia 2011, patoriku
Sporo ciekawych seriali brytyjskich w Polsce życie po życiu Primeval Idris Elba Doctor Who Siły pierwotne Afterlife Luther

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Twoja wyszukiwarka