Blog > Komentarze do wpisu

Koniec Sherlocka, ale tylko drugiej serii

Sherlock, Sherlock i po Sherlocku. Tyle wyczekiwania i tylko trzy odcinki. Tylko trzy odcinki a tyle emocji. A ostatni? Mocne zakończenie kolejnej trylogii. Nie popadnę tu w zachwyt nad końcowym epizodem, bo szczerze mówiąc, zachwyciła mnie jedynie pierwsza część - A Scandal in Balgravia. W końcówce można się było pogubić. Akcja miała pędzić, to i pędziła, Moriarty miał zaciskać krąg wokół Sherlocka, to i zaciskał. James zwodził Sherlocka a Sherlock zwodził Jamesa. Po ostatnich sekundach możemy wnioskować, że tym razem wygrał Detyktyw Holmes, jednak przy takim gatunku i rodzaju akcji do jakiej przyzwyczaili nas twórcy nie możemy być pewni, czy to rzeczywiście definitywne unicestwienie Moriarty'ego. Przecież serial powraca z kolejnym sezonem.

Steven Moffat i Mark Gatiss od samego początku wiedzieli, że powstanie trzecia seria Sherlocka. W chwili gdy większość telemaniaków zajmowała się śledzeniem wręczenia Złotych Globów, ci dwaj panowie powiadomili fanów na Twitterze o kontynuacji przygód Sherlocka. 

Po ostatnim odcinku zapewne wielu widzów zadaje sobie pytanie "Jak to możliwe?". Ciekawie, czy scenarzyści już potrafią na nie odpowiedzieć, czy może dopiero układają składną i cięta ripostę. 

wtorek, 17 stycznia 2012, patoriku
Koniec Sherlocka, ale tylko drugiej serii Sherlock Holmes Sherlock 3 Benedict Cumberbatch kryminał

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/11/26 23:50:35
Wydaje mi się, że scena wcześniej wszystko wyjaśnia. Poprosił swoją przyjaciółkę o przygotowanie ciała, które mógł zauważyć podczas jednej z wcześniejszych wizyt w kostnicy. Potem ci lekarze dziwnie od razu "uciekli" ze zwłokami - może w tym też ktoś maczał palce?
Twoja wyszukiwarka