Blog > Komentarze do wpisu

Ricky Gervais z nową twarzą (i produkcją)

(źródło: channel4.com)

Ricky Gervais nie spoczął na laurach po swoich ostatnich produkcjach - An Idiot Abroad 2 (którego w Polsce można oglądać pod tytułem Idiota za granicą) czy Life's Too Short. Nie tak dawno telewizja Channel 4 wyemitowała jego najnowszy projekt - Derek.

Tytułowy bohater odgrywany przez reżysera i scenarzystę (to dopiero musiał mieć niski budżet skoro Gervais odwala robotę kilku osób) pracuje w domu starców, uwielbia zwierzęta i telewizyjne teleturnieje. Derek opiekuje się starszymi osobami, gdyż uważa, że są one miłe, zabawne i opowiadają ciekawe historie o dawnych czasach. Całość składa się jedynie z 25 minut i w tak krótkim czasie znalazło się miejsce na trochę dramatu i nieco komedii. 

Zaraz po emisji program spotkał się z ostrą krytyką. Widzowie zarzucili Ricky'emu, że wyśmiewa upośledzonych. Ale czyżby to był pierwszy raz, kiedy to niepełnosprawni pojawiali się u pomysłodawcy The Office

Ciężko mi cokolwiek napisać na temat Derka, bo nadal mam mieszane uczucia.

Myślę, że w ogóle nie miał zamiaru ośmieszyć bohaterów przedstawionych w tym obrazie. Produkcja nie jest wcale taka zabawna jak poprzednie dzieła Gervaisa. Moim zdaniem nawet nie chodziło mu o to, żeby widzowie się śmiali Mam wrażenie, że komik chciał zwrócić uwagę na instytucje typu dom starców, pracowników takiej placówki i życie u progu śmierci. Jedyny sposób w jaki Ricky mógł wzbudzić zainteresowanie to poprzez użycie metody, którą operuje najlepiej - program telewizyjny. 

Ciekawe czy z wyjdzie z tego coś więcej niż tylko jednoczęściowy projekt. 

niedziela, 15 kwietnia 2012, patoriku
Ricky Gervais z nową twarzą (i produkcją) Ricky Gervais derek Idiota za granicą An Idiot Abroad Life's Too Short

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Twoja wyszukiwarka