Blog > Komentarze do wpisu

Wysyp nowych seriali od BBC i nie tylko cz.3 - Bad Sugar, Citizen Khan, Hunderby

Dawno temu obiecałem kolejną część serialowych nowości od BBC. Dopiero dziś mogę dotrzymać słowa i zamieszczam listę nowych produkcji od BBC a także od ITV oraz Sky.

 

Citizen Khan


(źródło: bbc.co.uk)

 

Już widać po zdjęciu o czym jest serial. Ale dla pewności wyjaśnię. Sitcom z przymrużeniem oka przedstawia pakistańską rodzinę żyjącą w Birmingham oraz głowę tej rodziny tytułowego Pana Khana. 

Temat na komedię wydaje się dość kontrowersyjny. Emitowanie sitcomu, w którym większość żartów dotyczy albo religii islamskiej albo życia imigrantów w UK jest ryzykownym przedsięwzięciem w szczególności dla telewizji publicznej. Jednak chyba o to chodziło BBC bo serial cieszył się i tak dobrą oglądalnością. Oczywiście nie obyło się bez burzy skarg w kierunku nadawcy. I co najciekawsze, BBC, samo publikuje informacje zażaleniach jakie otrzymało (więcej TUTAJ). 

Pierwszy odcinek wyemitowano 26 sierpnia, a szósty, ostatni z pierwszego sezonu 1 października. 

Program powróci z kolejnym sezonem w przyszłym roku.

ZWIASTUN: 

Bad Sugar


(źródło: channel4.com)

Twórcy popularnego serialu komediowego Peep Show, Sam Bain oraz Jesse Armstrong, zabrali się za kolejną absurdalną produkcję. Bad Sugar to pełna czarnego humoru parodia telenoweli o bogatych rodzinach jak np. Dallas. Serial ukazuje zamożną dynastię brytyjską związaną z górami pieniędzy zdobytymi w przemyśle górniczym. 

W obsadzie Peter Serafinowicz (The Black Books, Whitechappel, The IT Crowd), Olivia Colman (Accused, Skins, Exile), Kayvan Novak (Fonejacker).

Pilot serialu został nadany 26 sierpnia na Channel 4. Pełna seria zostanie prawdopodobnie wyemitowana w 2013 roku.

ZAPOWIEDZI:

 

Hunderby

(źródło: sky.com)

Julia Davis (na zdjęciu powyżej - Big Train, Little Britain), to pomysłodawczyni serii i odtwórczyni jednej z ról. Serial osadzony w XIX wieku opowiada o młodej kobiecie, która przeżywa katastrofę morską i zostaje wyrzucona na brzeg w pobliżu małej angielskiej wioski. Trafia pod opiekę purytańskiego pastora, który święcie wierzy w czystość nowo poznanej miłości. Jednak kobieta ma za sobą mroczną przeszłość, od której nie może uciec. 

Serial miał premierę 27 sierpnia na Sky 1. Ostatni, siódmy odcinek zostanie nadany jutro.

 

ZWIASTUNY:

niedziela, 07 października 2012, patoriku
Tagi: komedia
Wysyp nowych seriali od BBC i nie tylko cz.3 - Bad Sugar, Citizen Khan, Hunderby komedia

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/10/07 18:49:20
"Hunderby" na pewno obejrzę:)
Twoja wyszukiwarka