Wpisy z tagiem: John Simm

sobota, 24 sierpnia 2013

John Simm - aktor, który stworzył wiele niezapomnianych ról. Dla jednych to Jip z "Human Traffic", dla innych Sam Tyler z "Life on Mars", a dla jeszcze innych Master z "Doctora Who" - a to dopiero czubek góry lodowej jego znakomitych kreacji.

niedziela, 28 kwietnia 2013

 

Life on Mars to genialny serial, który nie tylko urzekł mnie swoim unikalnym klimatem już od pierwszego odcinka, ale też zapoczątkował moją fascynację brytyjską telewizją. Jak dla mnie, to najlepsze dzieło jakie kiedykolwiek powstało na potrzeby małego ekranu. W zachwytach nad tym tytułem nie pozostałem sam. Życie na Marsie spodobało się ogromnej, międzynarodowej widowni do tego stopnia, że oprócz spin-offu w postaci Ashes to Ashes, doczekaliśmy się także trzech remake'ów tego serialu. 

Bohaterowie amerykańskiej wersji "Life on Mars".

Chyba wszyscy fani Life on Mars wiedzą o jego mniej udanej wersji amerykańskiej. Realizatorzy zza Atlantyku przenieśli fabułę do Nowego Jorku a rozwiązanie tajemnicy głównego bohatera potraktowali bardzo dosłownie. 

Okazuje się, że Amerykanie nie byli jedynymi, którzy zakupili licencję na własną wersję. O rodzimą przeróbkę postarali się także Hiszpanie oraz Rosjanie.

Antonio Garrido oraz Ernesto Alterio jako Quin Gallardo i Samuel Santos czyli hiszpańscy odpowiednicy Gene'a Hunta oraz Sama Taylora.

Ci pierwsi poszli śladami Brytyjczyków i tytuł swojej wersji zapożyczyli ze znanej hiszpańskiej piosenki z lat 70-tych "La Chica de Ayer" (pol. dziewczyna z wczoraj) w wykonaniu Nacha Pop (później doczekała się wykonania przez samego Enrique Iglesiasa). Fabuła nie mogła się toczyć w 1973 tak jak w oryginale, gdyż wtedy w Hiszpanii swoją dyktaturę nadal sprawował Francisco Franco. Ze względu na zmianę ustroju i utwór pasujący do tematyki, serial osadzono w roku 1977. 

Zwiastun hiszpańskiej wersji "Life on Mars" pt. "La Chica de Ayer":Pavel Derevyanko jako rosyjski odpowiednik Sama Taylora. 

Rosjanie nie chcieli czekać na zmianę ustroju ani też na odpowiednią regionalną piosenkę nawiązującą do fabuły. Dlatego ich wersja nosi tytuł "The Dark Side of The Moon", który odnosi się do płyty Pink Floyd z racji tego, że w latach 70-tych w Rosji, a raczej Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, nikt nie słyszał o Davidzie Bowie. Rosyjski remake wprowadza głównego bohatera w jeszcze większy chaos, gdyż dostaje się on do całkowicie innego ustroju i ląduje w komunistycznym ZSRR.

Zwiastun rosyjskiej wersji "Life on Mars" pt "Обратная Сторона Луны" (The Dark Side Of The Moon"Z reguły zawsze śmiejemy się z Rosji przy okazji przeglądania śmiesznych filmików z udziałem naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Jednak w tym przypadku moglibyśmy wziąć z nich przykład. "The Dark Side Of The Moon" okazał się wielkim hitem ze względu na nawiązanie do czasów, które u wielu Rosjan bardzo dobrze zapadły w pamięć. Moim zdaniem, przy dobrej realizacji, polska wersja "Life on Mars" także odniosłaby ogromny sukces. Nasi rodzice z nostalgią powspominaliby tamte czasy, a my znowu musielibyśmy słuchać jak to za komuny było. I nawet bez specjalnego szperania znajdzie się piosenka, którą można wykorzystać jako tytuł - "Dziwny jest ten świat". 

poniedziałek, 25 lutego 2013

Wiem, że znacie wszystkie pory roku i nie muszę ich wymieniać w tytule. Jednak chcę się zabezpieczyć przed pełnymi złości czytelnikami, którzy to uwielbiają wygarniać błędy na blogu i chętnie skomentują, że przecież serial "X" będzie dopiero późnym latem albo wczesną jesienią a nie tak jak ja to podałem. Druga kwestia, to widzimisię ze strony BBC - zapowiadają dużo seriali na nieokreślony czas i później trzeba regularnie program śledzić albo Google Alert ustawiać, żeby nie przegapić czegoś fajnego w telewizji. Stąd dzisiejszy wpis będzie traktował ogólnie o zapowiedziach BBC. Jeśli wiadomo coś na temat daty premiery, to postaram się o tym wspomnieć. 

A oto krótka, ale jakże piękna wizualnie zapowiedź seriali BBC:czwartek, 05 stycznia 2012

Niecały rok temu stacja Sky1 emitowała czteroczęściowy serial pt. Mad Dogs. Obejrzałem pilota i jakoś nie byłem nim szczególnie zachwycony, dlatego też nie widziałem pozostałych odcinków. Pomimo mojego uwielbienia dla talentów wszystkich czterech panów grających w tej produkcji, jakoś nie mogłem się zmusić do wysiedzenia przed ekranem. 

Okazuje się, że chyba mam błędne zdanie o tym serialu gdyż zrealizowano już drugi sezon.
Emisja jeszcze w styczniu, a dokładnie w czwartek 19-tego o godz. 21:00.

Z tęsknoty za Life on Mars pewnie obejrzę drugi sezon Mad Dogs.
Nawet zwiastun zdaje się do tego zachęcać.

 

 

 

środa, 02 lutego 2011


(źródło: primetime.unreality.tv)

I doczekaliśmy się. Genialny deut znany z "Life on Mars" a ostatnio także z "Tuesday", ponownie spotkał się na małym ekranie. Aktorów zobaczymy w czterocześciowym serialu "Mad Dogs" wyprodukowanym na zlecenie kanału Sky1.

Zakładki:
POLECANE
Muzyka serialowa
NEWS
AKTORZY
ALFABETYCZNA LISTA
Animowane
Dramat
Fantasy/Science-fiction
Filmy telewizyjne
Komedia
Kryminał i sensacja
Prawnicze
Przygodowe
Thriller
Tutaj zaglądam
Wojenne
Tagi
Twoja wyszukiwarka