Wpisy z tagiem: Christopher Eccleston

sobota, 30 czerwca 2012

(źródło: bbc.co.uk)

Christopher Eccleston , który ostatnio na dużym ekranie pojawił się w G.I. Joe a w telewizji w takich produkcjach jak choćby genialny The Shadow Line oraz The Borrowers, tym razem wcieli się w postać Daniela Demoys, skorumpowanego urzędnika lokalnego samorządu, który zmaga się z problemami rodzinnymi i uzależnieniem od alkoholu.

Po kolejnej nocy wysoko procentowych ekscesów bohater budzi się z przekonaniem, że może być odpowiedzialny za morderstwo. Dramatyczny akt odkupienia pozwala mu zdobyć uznanie wyborców do tego stopnia, że Daniel stanie do wyścigu o fotel burmistrza.

Opinia publiczna na temat postaci granej przez Ecclestona nie mogła być bardziej pochlebna. Społeczeństwo jest zafascynowane jego determinacją do nietraktowania elektoratu jak głupców i jego otwartością co do problemów osobistych i tych z uzależnieniem. 

Kiedy jego pozycja urasta to rangi gwiazdy i próbuje naprawić wyrządzone szkody w życiu osobistym, Daniel zdaje sobie bolesną prawdę, że wszystko to może runąć w dowolnej chwili. Szczególnie, kiedy detektyw Dalien Bevan (Andrew Scott - Sherlock, The Hour) wpada na jego trop i zdeterminowany by uzyskać szacunek w policji podejrzewa, że ten popularny polityk może być odpowiedzialny za zbrodnię. 

Z pogłębiającą się relacją Daniela i byłej żony Bevana, Sylvią (MyAnna Buring - Saga Zmierch, Any Human Heart), pielęgniarką Donną (Branka Katic - The Jury II, Big Love) oraz córką zamordowanego mężczyzny, Ruth (Rebecca Callard - 32 Brinkburn Street, Robin Hood), bohater odnajduje siebie w poplątanej sieci, której nigdy sobie nie wyobrażał.

Blackout zadebiutuje na antenie BBC1 w poniedziałek 2 lipca o godz. 21:00.

W pozostałych rolach: Deryla Kirwan (Injustice, The Silence), Ewen Bremner (Page Eight, Perfect Sense) oraz Lyndsey Marshal (Garrow's Law, Being Human).


ZWIASTUN:środa, 04 kwietnia 2012


(źródło: tumblr.com)

Serial, który zdecydowanie wyróżniał się wśród zeszłorocznych propozycji do oglądania, już teraz jest do obejrzenia w Polskiej TV. The Shadow Line nadawany jest na Ale Kino!+ pod tytułem Na granicy cienia. Produkcja emitowana jest w środy o godzi. 20:10. Wkrótce stacja wyemituje ostatnie odcinki, ale pewnie niedługo będziecie mogli śledzić powtórkę.

Dla przypomnienia, Na granicy cienia to perfekcyjnie zrealizowana produkcja w siedmiu odcinkach. Fabuła nie tylko trzyma w napięciu, ale jest także pięknie zobrazowana za pomocą świetnych zdjęć. Żaden z aktorów nie zawodzi, a jest tu kilku ciekawie zagranych charakterów, np. psychopatyczny Jay Wratten (w tej roli Rafe Spall), ukrywający się w Irlandii Peter Glickman (Antony Sher) czy też Joseph Bede, w którego wcielił się znany z Doctora Who czy Heroes Christopher Eccleston.

Dla przypomnienia, moim zdaniem genialny utwór oddający ten unikalny klimat z czołówki serialu:

sobota, 31 grudnia 2011

The Borrowers(źródło: BBC)

 

The Borrowers to film telewizyjny bazujący na powieści Bary Norton, który zebrał kilka znanych nazwisk z brytyjskiej sceny aktorskiej. W produkcji występują znany z Misfits Robert Sheehan, gwiazda pierwszej serii nowej edycji Doctora Who Christopher Eccleston oraz znany komik Stephen Fry, który ostatnio pojawił się na wielkim ekranie w drugiej odsłonie Sherlocka Holmesa. 

Kilka miesięcy temu w kinach można było oglądać anime bazujące na tej samej tematyce zatytułowane Arrietty: The Borrower (Kari-gurashi No Arrietti). Oprócz tego powieść była już adaptowana na małym i wielkim ekranie wielokrotnie

Film opowiada o rodzinie Clocków, pożyczalskich istot, które mają tylko cztery cale wzrostu i żyją pod podłogą jednego z domostw. Pożyczają przedmioty, które w ich przekonaniu nie są potrzebne ludziom. Na swoje eskapady wychodzą nocami, kiedy domownicy powinni spać. Jednak w okresie Bożego Narodzenia tajemnica istnienia pożyczalskich wychodzi na jaw, kiedy to chłopak James zostaje nakryty na rozmowach z córką Clocków, Arrietty. Po tych wydarzeniach mali bohaterowie będą musieli uciec z ich dotychczasowego domu aby uniknąć złowrogiej babci, która chce pozbyć się pożyczalskich. 

Film trwa 90 minut i został wyemitowany 25 grudnia na BBC. Jak poinformował serwis Digital Spy w listopadzie tego roku, stacja rozważa produkcję serialu na podstawie tego obrazu. 

 

Nie mogłem znaleźć filmowej zapowiedzi tej produkcji, ale w zwiastunie poniżej znajdziecie fragmenty The Borrowers (oprócz tego także Great Expectations, Doctor Who).http://www.youtube.com/watch?v=MQPXSRC_hXk

 

poniedziałek, 01 sierpnia 2011


(źródło: bbc.co.uk)

 The Shadow Line otwiera niezwykle zaprezentowana scena odkrycia zwłok Harvy'ego Wrattena, byłego więźnia i kryminalisty. W świetle latarek okryci mrokiem policjanci próbują ustalić okoliczności śmierci ofiary. Dużo zbliżeń, powolne ruchy, uwydatnione szelesty i drobne dźwięki, na które zwykle nie zwracamy uwagi, tutaj nadają głębię każdemu kadrowi.

W niczym to nie przypomina CSI czy też innych popularnych kryminałów. Kamera znajduje czas na wszystko, na akcję i na bohaterów. Już po pierwszej minucie wiadomo w jakim stylu będzie opowiedziana cała historia, która skupia się na dochodzeniu w sprawie wspomnianego już morderstwa. Poznajemy dwie strony śledztwa, które prowadzone jest zarówno przez gangsterów jak i policję.

Śmierć Harvy'ego zakłóca porządek wśród czołowych handlarzy narkotyków. Prowadzący sprawę podkomendant Jonah Gariel w trakcie dochodzenia nie tylko poznaje mroczne tajemnice swoich naczelnych, ale także niewygodną prawdę o swojej przeszłości, której od jakiegoś czasu nie mógł sobie przypomnieć ze względu na amnezję powypadkową.

Perfekcyjnie zrealizowana produkcja w siedmiu odcinkach. Fabuła nie tylko trzyma w napięciu, ale jest także pięknie zobrazowana za pomocą świetnych zdjęć. Żaden z aktorów nie zawodzi, a jest tu kilku ciekawie zagranych charakterów, np. psychopatyczny Jay Wratten (w tej roli Rafe Spall), ukrywający się w Irlandii Peter Glickman (Antony Sher) czy też Joseph Bede, w którego wcielił się znany z Doctora Who Christopher Eccleston.

Jeszcze tak na koniec dwie ciekawostki:
- serial napisał, wyreżyserował i wyprodukował jeden człowiek - Hugo Blick
- emisja pilota odbyła się w BAFTA's Princess Anne Theatre na Piccadilly w Londynie na rok przed premierą w TV.

Nie mogłem znaleźć jakiegoś konkretnego trailera, dlatego zamieszczam zwiastun seriali BBC, w których pojawiają się fragmenty The Shadow Line. Wkrótce dorzucę więcej info na temat pozostałych tytułów, które przewijają się w poniższym filmiku.Jeśli ktoś już oglądał, to może zainteresuje się muzyką z czołówki napisaną i wykonaną przez Emily Barker - tytuł utworu to Pause - do posłuchania poniżej.

 

wtorek, 19 stycznia 2010

 

Chcąc nadrobić zaległości serialowe zacząłem przeglądać wszystkie moje tajne źródła informacji. Okazało się jednak, że jestem daleko jeśli chodzi o aktualizację wiadomości ze świata rozrywki telewizyjnej. We wcześniejszych wpisach przedstawiłem krótkie dane dotyczące kilku powracających tytułów. Niestety, nie udało mi się ująć wszystkiego. Dlatego w dwóch notkach zamieszczę listę podsumowującą produkcje, które powracają z kolejnymi sezonami oraz te serie, które pojawią się premierowo. Mam nadzieję, że to usatysfakcjonuje serialożernych maniaków. Na początek świeże propozycje z Wielkiej Brytanii. Kolejność według zasady "co mi ślina na język przyniesie".

 

 

Zakładki:
POLECANE
Muzyka serialowa
NEWS
AKTORZY
ALFABETYCZNA LISTA
Animowane
Dramat
Fantasy/Science-fiction
Filmy telewizyjne
Komedia
Kryminał i sensacja
Prawnicze
Przygodowe
Thriller
Tutaj zaglądam
Wojenne
Tagi
Twoja wyszukiwarka