Wpisy z tagiem: Robert Sheehan

sobota, 31 grudnia 2011

The Borrowers(źródło: BBC)

 

The Borrowers to film telewizyjny bazujący na powieści Bary Norton, który zebrał kilka znanych nazwisk z brytyjskiej sceny aktorskiej. W produkcji występują znany z Misfits Robert Sheehan, gwiazda pierwszej serii nowej edycji Doctora Who Christopher Eccleston oraz znany komik Stephen Fry, który ostatnio pojawił się na wielkim ekranie w drugiej odsłonie Sherlocka Holmesa. 

Kilka miesięcy temu w kinach można było oglądać anime bazujące na tej samej tematyce zatytułowane Arrietty: The Borrower (Kari-gurashi No Arrietti). Oprócz tego powieść była już adaptowana na małym i wielkim ekranie wielokrotnie

Film opowiada o rodzinie Clocków, pożyczalskich istot, które mają tylko cztery cale wzrostu i żyją pod podłogą jednego z domostw. Pożyczają przedmioty, które w ich przekonaniu nie są potrzebne ludziom. Na swoje eskapady wychodzą nocami, kiedy domownicy powinni spać. Jednak w okresie Bożego Narodzenia tajemnica istnienia pożyczalskich wychodzi na jaw, kiedy to chłopak James zostaje nakryty na rozmowach z córką Clocków, Arrietty. Po tych wydarzeniach mali bohaterowie będą musieli uciec z ich dotychczasowego domu aby uniknąć złowrogiej babci, która chce pozbyć się pożyczalskich. 

Film trwa 90 minut i został wyemitowany 25 grudnia na BBC. Jak poinformował serwis Digital Spy w listopadzie tego roku, stacja rozważa produkcję serialu na podstawie tego obrazu. 

 

Nie mogłem znaleźć filmowej zapowiedzi tej produkcji, ale w zwiastunie poniżej znajdziecie fragmenty The Borrowers (oprócz tego także Great Expectations, Doctor Who).http://www.youtube.com/watch?v=MQPXSRC_hXk

 

Zakładki:
POLECANE
Muzyka serialowa
NEWS
AKTORZY
ALFABETYCZNA LISTA
Animowane
Dramat
Fantasy/Science-fiction
Filmy telewizyjne
Komedia
Kryminał i sensacja
Prawnicze
Przygodowe
Thriller
Tutaj zaglądam
Wojenne
Tagi
Twoja wyszukiwarka