Wpisy z tagiem: An Idiot Abroad

sobota, 19 października 2013

 

Wszyscy fani brytyjskiej komedii i dobrego humoru zapewne znają osobę Karla Pilkingtona. Facet zrobił karierę występując najpierw w audycjach radiowych Ricky'ego Gervaisa i Stephena Merchanta a później w kreskówce The Ricky Gervais Show aż w końcu doczekał się projektu, który bardziej skupiał się na nim a nie na jego kumplach z większą ilością włosów na głowie. 

sobota, 24 listopada 2012

(źródło: rickygervais.com)

Ricky Gervais wpadł na kolejny szalony pomysł. Znudziło mu się wysyłanie samego Karla Pilkingtona po różnych zakątkach świata. Teraz oprócz kamerzystów, mikrofoniarzy, wózkowych, cateringu i całej filmowej bandy będzie miał ze sobą ciekawego kompana. Jest nim Warwick Davis, który grał niedawno głównego bohatera w kolejnym hicie Gervaisa Life's Too Short. Warwick pojawił się już w Idiocie za granicą, a konkretnie, to w drugiej serii, przy okazji podróży Karla koleją transsyberyjską i wizyty w chińskim miasteczku dla karłów  (do obejrzenia TUTAJ).

Warwick i Karl to zupełne przeciwieństwa i nie tylko ze względu na wzrost. Jak już zdążyliśmy się przekonać w dwóch poprzednich seriach Idioty za granicą, Karl narzeka w każdym środku transportu, w każdym kraju i przy każdym rodzaju posiłku. Żeby było mu jeszcze ciężej, całość doprawi wieczny optymizm i otwartość na świat ze strony Warwicka Davisa, której tytułowy idiota nie znosi.


Ta wybuchowa mieszanka powinna dać nam kilka odcinków świetnej zabawy. Ricky jak dotąd nie zawodził. Zawsze dostarczał humor na najwyższym poziomie. Najbliższy piątek pokaże, czy twórca The Office nadal potrafi rozśmieszyć wielomilionową widownię. 

An Adiot Abroad 3 zaczyna się 30 listopada, na Sky1 o 21:00 (czasu brytyjskiego).

Poniżej możecie obejrzeć zapowiedzi i wywiad: 

 

 


niedziela, 15 kwietnia 2012

(źródło: sky.com)

O tym serialu paradokumentalnym wspominałem jakieś pół roku temu TUTAJ. Nie zamierzam się znowu rozpisywać na jego temat. Dodam jedynie, że serial emitowany jest w Polsce na Discovery Channel oraz można obejrzeć go online na Onet VoD a także bezpośrednio na YouTube. 

ZWIASTUN:PEŁNE ODCINKI PIERWSZEJ SERII:Kolejne odcinki:

EGIPT

PERU

JORDANIA

INDIE

BRAZYLIA

(źródło: channel4.com)

Ricky Gervais nie spoczął na laurach po swoich ostatnich produkcjach - An Idiot Abroad 2 (którego w Polsce można oglądać pod tytułem Idiota za granicą) czy Life's Too Short. Nie tak dawno telewizja Channel 4 wyemitowała jego najnowszy projekt - Derek.

Tytułowy bohater odgrywany przez reżysera i scenarzystę (to dopiero musiał mieć niski budżet skoro Gervais odwala robotę kilku osób) pracuje w domu starców, uwielbia zwierzęta i telewizyjne teleturnieje. Derek opiekuje się starszymi osobami, gdyż uważa, że są one miłe, zabawne i opowiadają ciekawe historie o dawnych czasach. Całość składa się jedynie z 25 minut i w tak krótkim czasie znalazło się miejsce na trochę dramatu i nieco komedii. 

Zaraz po emisji program spotkał się z ostrą krytyką. Widzowie zarzucili Ricky'emu, że wyśmiewa upośledzonych. Ale czyżby to był pierwszy raz, kiedy to niepełnosprawni pojawiali się u pomysłodawcy The Office

Ciężko mi cokolwiek napisać na temat Derka, bo nadal mam mieszane uczucia.

Myślę, że w ogóle nie miał zamiaru ośmieszyć bohaterów przedstawionych w tym obrazie. Produkcja nie jest wcale taka zabawna jak poprzednie dzieła Gervaisa. Moim zdaniem nawet nie chodziło mu o to, żeby widzowie się śmiali Mam wrażenie, że komik chciał zwrócić uwagę na instytucje typu dom starców, pracowników takiej placówki i życie u progu śmierci. Jedyny sposób w jaki Ricky mógł wzbudzić zainteresowanie to poprzez użycie metody, którą operuje najlepiej - program telewizyjny. 

Ciekawe czy z wyjdzie z tego coś więcej niż tylko jednoczęściowy projekt. 

sobota, 10 września 2011

Kilka dni temu wyszedłem z domu niby po pizzę. Wchodzę do supermarketu, biorę to, co miałem zabrać i odruchowo udaję się do działu z "rozrywką" (piszę w cudzysłowie, bo dział filmy, seriale, muzyka i książki to dla wielu Brytyjczyków zbędny dodatek do rozrywki jaką jest sam market z jedzeniem). Po zobaczeniu cen, po prostu nie mogłem się opanować. Najpierw podejrzliwie sprawdzałem, czy pudełka zawierają całe sezony, a nie tak jak w przypadku niektórych tytułów, za kilka funciaków można kupić aż odcinek pilotażowy serialu. W tym przypadku, na szczęście, były to pełne serie.

W ten oto sposób, wydając jedynie 15 funtów za całość (każdy za piątaka) zapewniłem sobie wiele godzin rozrywki, a pizza też się przydała.

Pewnie ktoś zapyta po co ten wpis? Nikogo przecież nie interesują moje zakupy. Racja, ale zastanawiam się, czy takie coś jest możliwe w Polsce. Czy można u nas kupić trzy bardzo dobre, nowe, zapakowane w folię, seriale za porównywalną cenę?Albo inaczej. Czy można w Polsce kupić trzy bardzo dobre, nowe seriale za cztery godziny pracy za minimalną stawkę krajową?

Do kolekcji dorzuciłem:

 

Zakładki:
POLECANE
Muzyka serialowa
NEWS
AKTORZY
ALFABETYCZNA LISTA
Animowane
Dramat
Fantasy/Science-fiction
Filmy telewizyjne
Komedia
Kryminał i sensacja
Prawnicze
Przygodowe
Thriller
Tutaj zaglądam
Wojenne
Tagi
Twoja wyszukiwarka