Wpisy z tagiem: White Heat

środa, 25 kwietnia 2012

(źródło: bbc.co.uk)

 

Brytyjczycy znają się na robieniu seriali nawiązujących do historii minionego wieku. Z łatwością odtwarzają lata 50-te (The Hour), 70-te (Życie na Marsie) czy 80-te (Ashes to Ashes). White Heat początkowo przenosi nas w świat szalonej szóstej dekady XX wieku i zgrabnie prowadzi przez kolejne dziesięciolecia w międzyczasie pokazując aktualne wydarzenia.

Serial zaczyna się w teraźniejszości, kiedy to umiera jeden z bohaterów zostawiając dawnym współlokatorom swoje mieszkanie. Następnie akcja przenosi się do 1965 r. kiedy siedmioro świeżo upieczonych studentów postanawia razem zamieszkać w Londynie. Pierwsze kroki w dorosłości z dala od kontrolującego oka rodziców, życiowe rozterki nierozerwalnie związane z aktualną sytuacją polityczną, która do dziś jest dość napięta na linii konfliktu studenci i rząd. 

Nie jest to kolejny serial o traceniu przytomności na imprezach. Produkcja bardziej z nostalgią spogląda na poprzedni wiek i na to jak wydarzenia społeczne kształtowały młodych ludzi a także jaki to miało wpływ na relacje między lokatorami różnych kultur i religii. 

Serial był emitowany na BBC2 a całość składa się z pięciu odcinków.

Tak po obejrzeniu mam tylko jedno pytanie, kiedy do Polski trafiły tostery? 

Ocena: 7/10

ZWIASTUN:

 

 

Zakładki:
POLECANE
Muzyka serialowa
NEWS
AKTORZY
ALFABETYCZNA LISTA
Animowane
Dramat
Fantasy/Science-fiction
Filmy telewizyjne
Komedia
Kryminał i sensacja
Prawnicze
Przygodowe
Thriller
Tutaj zaglądam
Wojenne
Tagi
Twoja wyszukiwarka