Wpisy z tagiem: The Book Group

poniedziałek, 07 maja 2012

 (źródło: e4.com)

The Book Group przedstawia życie amerykańskiej dziewczyny Clare Pettengill (w tej roli Anne Dudek aktorka o polskich korzeniach znana z seriali House czy Covert Affairs), która trafia do Glasgow w Szkocji. Bohaterka rozpoczyna działalność klubu książkowego aby znaleźć znajomych o podobnych zainteresowaniach. Osoby, które napotyka nie są do końca jej wymarzonymi przyjaciółmi. Jej grupa składa się z przyćmionego narkotykami studenta, a później także jego znerwicowanego brata, niefrasobliwego i niepełnosprawnego mężczyzny aspirującego na pisarza (w tej roli Rory McCann grający ostatnio w Grze o Tron), trzech niezadowolonych żon piłkarzy oraz marudera, który ukrywa swoją orientację seksualną obsesją do futbolu. Wszyscy zbierają się nie dla książek, które czytają (jeżeli przeczytają cokolwiek), ale dla ambicji i chęci poprawy swojego życia. 

Serial otwiera bardzo trafna kwestia na temat Szkotów: Jak można zrozumieć kogoś, kto w ogóle nie używa spółgłosek? 


Podczas seansu nie będziemy wybuchać śmiechem, ale wystarczająco często możemy się pośmiać.  Obejrzałem dwa pierwsze odcinki i od razu serial przypadł mi do gustu. Mogę się utożsamić z główną bohaterką, bo wiem, jak to jest przyjechać samemu do obcego kraju, nikogo nie znać i nie rozumieć ludzi pomimo całkiem dobrej znajomości języka. Szkoda tylko, że nie wpadłem na ten sam pomysł co Clare i nie założyłem klubu książkowego, czy też serialowego.

Reżyserka i scenarzystką tej produkcji jest Annie Griffin. Amerykanka, która w wieku dwudziestu kilku lat przeprowadziła się właśnie do w Glasgow, za swoje inne produkcje (Festival, Coming Soon) otrzymała szkocką nagrodę BAFTA. To u niej przygodę z telewizją zaczynał jeden z pomysłodawców Little Britain - David Walliams

Serial został wyprodukowany dla Channel 4. Nadawany był w latach 2002 i 2003. Całość składa się z dwóch serii po sześć odcinków każda. 

Wszystkie epizody można obejrzeć na jutjubowym kanale Channel 4 - TUTAJ.
Działa na pewno z Wielkiej Brytanii, nie sprawdzałem czy działa z Polski.

 

Zakładki:
POLECANE
Muzyka serialowa
NEWS
AKTORZY
ALFABETYCZNA LISTA
Animowane
Dramat
Fantasy/Science-fiction
Filmy telewizyjne
Komedia
Kryminał i sensacja
Prawnicze
Przygodowe
Thriller
Tutaj zaglądam
Wojenne
Tagi
Twoja wyszukiwarka